[smartslider3 slider=3]
Home » Lokalizacja i Atrakcje Augustowa » Augustów zimą

Augustów zimą

Bojery

W okresie zimowym zamiast tradycyjnego żeglarstwa można spróbować swoich sił w żeglarstwie lodowym. Puszcza Augustowska jest jednym z najzimniejszych regionów w Polsce, dlatego też lód na jeziorach najczęściej pojawia się w pierwszej połowie grudnia i utrzymuje się czasem nawet do kwietnia. Stwarza to doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa lodowego. Bojery to zdobywająca coraz większą popularność forma spędzania zimowego czasu.

Żeglarstwo lodowe to ciekawa alternatywa zarówno dla zapalonych żeglarzy, jak i dla osób, które lubią sporty zimowe, takie jak snowboard czy narciarstwo. Maksymalna prędkość osiągana na bojerach to 150 km na godzinę.


narty-biegoweNarty biegowe

Uroki Augustowa nie mijają z odejściem lata. Liczne szlaki piesze i rowerowe Puszczy Augustowskiej zimą wydają się wręcz stworzone do uprawiania narciarstwa biegowego. Wszechobecna cisza i spowite w bieli drzewa podziałają na nas kojąco. Narciarstwo biegowe może uprawiać każdy. To doskonały zimowy trening dla tych, którzy na co dzień biegają lub jeżdżą na rolkach.

W Augustowie poza leśnymi ścieżkami na nartach pobiegać możemy na nowo otwartej trasie na stadionie miejskim przy ulicy Tytoniowej. Pętla biegowa umiejscowiona na terenie boiska ma 2 km długości. To świetne miejsce do rozpoczęcia przygody z nartami, jak również na doskonalenie zdobytych wcześniej umiejętności.


kuligKuligi

Puszcza Augustowska to doskonałe miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu, również zimą. Biały śnieg, mróz, za dnia słońce skrzące się w drobinach śniegu a w nocy rozgwieżdżone niebo, to idealny czas na kulig. Najbardziej popularne są te organizowane po zmroku z pochodniami, zakończone ogniskiem.


basenBasen kryty

W Augustowskie znajduje się nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowego dostępnego przez cały rok. W obrębie obiektu znajdują się: basen sportowy (wym. 25 m x 12,5 m x 1,2 m do 3,4 m głębokości),  mały basen rekreacyjny (wym. 12 m x 7 m x 0,8 m do 1,3 m głębokości) z urządzeniami do hydromasażu, brodzik dla małych dzieci z parasolem wodnym i małą zjeżdżalnią,
zjeżdżalnia wodna o długości 96 m, dwie wanny do hydromasażu (jacuzzi),sauny.


kregielniaKręgielnia

Gra w kręgle to doskonała rozrywka w gronie znajomych i rodziny. Kręgielnia „Garaż” przy ul. Sucharskiego 2a dysponuje 4 torami do gry w bowling z oświetleniem, który nadaje lokalowi niepowtarzalny klimat. W przypadku oczekiwania na wolny tor do gry w kręgle można skorzystać ze stołu bilardowego lub piłkarzyków stołowych.


movieKino

Po aktywnie spędzonym dniu cała rodzina zrelaksować się może na seansie w kinie. Kino Iskra posiada nowoczesną salę kinową przeznaczoną do organizacji nie tylko seansów filmowych, ale również koncertów oraz występów teatralnych i kabaretowych.