[smartslider3 slider=3]
Home » Augustów Uzdrowisko

Augustów Uzdrowisko

Augustów od okresu międzywojennego jest znanym i cenionym kurortem letnim i uzdowiskowym. Odwiedzający miasto zachwycają się zdrowotnymi właściwościami tutejszego powietrza i warunków naturalnych. O status uzdrowiska miasto zabiegało już w latach 60-tych, a w październiku 1993 roku miasto uzyskało oficjalny status uzdrowiska.

Puszcza Augustowska oraz otaczające Augustów jeziora i rzeki tworzą wyjątkowe warunki klimatyczne. Ulgę odczuwają tutaj osoby mające problemy z drogami oddechowymi, układem krążenia, chorobami reumatycznymi.

Specyficzny mikroklimat bogaty w olejki eteryczne i fitocydy oraz wysokiej jakości złoża borowiny stwarzają idealne warunki do leczenia:

  • chorób dróg oddechowych,
  • chorób ortopedyczno – urazowych,
  • chorób reumatologicznych,
  • chorób naczyń obwodowych ,
  • osteoporozy,
  • nerwicy,
  • podnoszenia odporności ogólnej.

W 2015 roku odkryte zostało w granicach miasta nowe złoże borowiny, która jest stosowana w leczeniu chorób reumatycznych, w chorobach mięśni czy stawów. Augustowska borowina otrzymała certyfikat jakości, który umożliwia zastosowanie jej także do produkcji kosmetyków. Już wkrótce kuracjusze odwiedzający Augustów będą mieli możliwość skorzystania z zabiegów z wykorzystaniem lokalnej borowiny o bardzo wysokich właściwościach leczniczych.

Augustów słynie również z wody mineralnej. Pierwszą „Augustowiankę” wyprodukowano 22 lipca 1972 roku. Woda wydobywana jest z jednego z najgłębszych ujęć w Polsce (482 m), z samego serca Puszczy Augustowskiej. Wyróżnia się ona stałym składem chemicznym, w tym posiada aż siedem składników o wartościach leczniczych. „Augustowianka” posiada wyjątkowe właściwości smakowe i odżywczo-zdrowotne.